Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на проведение проверок субъектов хозяйствования

Комментарий к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1054
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про мораторій на проведення перевірок суб'єктів господарювання" від 27 листопада 2014 року за N 1054, внесений народними депутатами України О. Фельдманом, А. Денисенком, В. Мисиком, В. Писаренком та Д. Святашем (перше читання)

Сутність

Законопроектом передбачено органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності тимчасово припинити до 31 грудня 2019 року проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням.

Зауваження

У супровідних документах до законопроекту відсутнє належно аргументоване обґрунтування необхідності прийняття та реалізації законопроекту.

Питання, на врегулювання яких спрямований законопроект, потребують більш детального та всебічного дослідження та відповідного обговорення у широких колах фахівців та експертів.

Відповідно до статті 42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища (стаття 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності").

Опрос