Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении нарушенных пенсионных прав некоторых категорий граждан

Комментарий к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1017
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян" від 27 листопада 2014 року за N 1017, внесений народними депутатами України Н. Шуфричем, Н. Королевською, О. Вілкулом та О. Павленком (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 1 законопроекту жінкам, які досягли віку 55 років у період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян", пенсія призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Чоловікам, які досягли віку 60 років у період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян", та які перебували відповідно на державній, дипломатичній службі або на службі в органах місцевого самоврядування, пенсія призначається відповідно до законодавства, яке регулює питання проходження служби, з урахуванням Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (стаття 2 законопроекту).

Згідно статті 3 проекту максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Таке обмеження максимального розміру пенсії не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до 1 жовтня 2011 року.

Опрос