Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по защите прав граждан в условиях резкого повышения цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Комментарий к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1016
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги" від 27 листопада 2014 року за N 1016, внесений народними депутатами України Н. Королевською, Ю. Павленком, Д. Колєсніковим та іншими (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 1 законопроекту протягом дії Закону України "Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги":

- житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергія оплачуються споживачами-фізичними особами за цінами і тарифами, встановленими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень;

- витрати домогосподарства на житлово-комунальні послуги не можуть перевищувати 10 % середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

У разі коли розмір плати споживачів за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, перевищує 10 % середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за спожиті комунальні послуги, таким споживачам призначається адресна житлова субсидія.

Фінансування витрат на надання житлових субсидій здійснюється за рахунок асигнувань, які враховані в розрахунках розміру коштів, передбачених з Державного бюджету України до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у вигляді субвенцій місцевим бюджетам та бюджетам адміністративно-територіальних одиниць. Призначення житлової субсидії та контроль за її цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад. Житлова субсидія надається шляхом перерахування коштів на рахунок власників житла (уповноважених ними органів) та підприємств, що надають комунальні послуги та/або виплачується відділеннями поштового зв'язку чи перераховується на їх рахунок в банківській установі. Розмір субсидії визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо у межах норм споживання і обсягом встановленого законом обов'язкового відсотка середньомісячного сукупного доходу сім'ї або окремої особи. При зміні цін та тарифів субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. Норми споживання послуг затверджуються у встановленому законодавством порядку (стаття 2 проекту).

Опрос