Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Украины и Правительством Российской Федерации о транзите через территорию Украины воинских формирований Российской Федерации, временно находящихся на территории Республики Молдова

Комментарий к проекту закона Украины от 27.04.2015 № 15
Дата рассмотрения: 27.04.2015 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про транзит через територію України військових формувань Російської Федерації, які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова" від 27 квітня 2015 року за N 15, внесений народними депутатами України М. Головком, А. Іллєнком, О. Марченком та Ю. Левченком (перше читання)

Історія питання

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про транзит через територію України військових формувань Російської Федерації, які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова (надалі - Угода) була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі та ратифікована Законом України N 300-XIV від 4 грудня 1998 року.

Відповідно до статті 2 Угоди транзит військових формувань Російської Федерації через територію України здійснюється, як правило, залізничним рухомим складом Російської Федерації, а також залізничним рухомим складом України за узгодженням між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та Міністерством шляхів сполучення Російської Федерації. Транзитні перевезення осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей здійснюються транзитними військовими ешелонами та пасажирськими поїздами. Особи, що входять до складу військових формувань, члени їх сімей, за винятком складу варти, не можуть мати при собі зброю і боєприпаси. Власники мисливської та іменної вогнепальної і холодної зброї зобов'язані заявити органам прикордонного і митного контролю про її наявність. Мисливська та іменна зброя і боєприпаси до неї перевозяться по території України при наявності у їх власників документів, як підтверджують право власності на цю зброю та завірених підписом, печаткою командира відповідної військової частини. Оформлення пропускання на перевезення військових вантажів і варт, що їх супроводжують, здійснюється на підставі дозволів Урядової комісії з експертного контролю (надалі - Комісія) України. Прикордонний, митний та інші види контролю відносно осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей, транспортних засобів вантажів при перетинанні кордону здійснюються відповідно до законодавства Сторони, на території якої здійснюється контроль.

Українська Сторона забезпечує управління рухом транзитних військових ешелонів по території України і надає інформацію про їх рух в Центральне управління військових сполучень Міністерства оборони Російської Федерації цілодобово, станом на 6.00 та 18.00 за московським часом. Особовий склад військових ешелонів та варт на шляху прямування з питань матеріально-технічного забезпечення і правил проїзду залізницями керується вказівками представників військово-транспортних органів тієї держави, територією якої здійснюється перевезення (стаття 3 Угоди).

Згідно статті 4 Угоди транзитні перевезення військових формувань по території України здійснюються згідно з планами Центрального управління військових сполучень Міністерства оборони Російської Федерації на підставі дозволів, які видаються Комісією.

Транзитні військові ешелони перетинають кордон Республіки Молдова з Україною на залізничних прикордонних станціях Роздільна і Слобідка, а кордон України з Російською Федерацією - на станціях Зернове і Тополі. При цьому максимальна кількість транзитних військових ешелонів, які прибувають на територію України, не повинна перевищувати двох на добу, а тих, які одночасно знаходяться на території України, - чотирьох (стаття 5 Угоди).

Статтею 6 Угоди встановлено наступне:

Опрос