Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно порядка проведения голосования в учреждениях исполнения наказаний или следственных изоляторах)

Комментарий к проекту закона Украины от 12.09.2014 № 5072
Дата рассмотрения: 12.09.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо порядку проведення голосування в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах)" від 12 вересня 2014 року за N 5072, внесений народними депутатами України О. Тягнибоком, О. Гелевеєм та Ю. Бубликом (перше читання)

Історія питання

Стаття 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України" визначає загальне виборче право.

Відповідно до частини 10 статті 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України" виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити частину 10 статті 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України" новим положенням, згідно якого виборець, який на день проведення голосування перебуває в установі виконання покарань або слідчому ізоляторі має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.

Опрос