Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О железнодорожном транспорте" (относительно улучшения обслуживания городского населения)

Комментарий к проекту закона Украины от 03.09.2014 № 5016
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про залізничний транспорт" від 3 вересня 2014 року за N 5016, внесений народними депутатами України Р. Сольваром, Н. Новак, А. Палатним та В. Чумаком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про залізничний транспорт" N 273/96-ВР від 4 липня 1996 року (надалі - Закон) визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності залізничного транспорту загального користування, його роль в економіці і соціальній сфері України, регламентує його відносини з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими видами транспорту, пасажирами, відправниками та одержувачами вантажів, багажу, вантажобагажу і пошти з урахуванням специфіки функціонування цього виду транспорту як єдиного виробничо-технологічного комплексу.

Стаття 1 Закону надає визначення термінам, які в ньому застосовуються.

Відносини залізниць з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування регулюються статтею 7 Закону.

До компетенції місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування належать: контроль за роботою залізничного приміського пасажирського транспорту і вокзалів, погодження тарифів у приміських сполученнях, погодження питання щодо пунктів зупинок, закриття залізничних станцій для обслуговування пасажирів, автомобільних переїздів через залізничні колії (частина 2 статті 7 Закону).

Стаття 9 Закону присвячена тарифам на залізничні перевезення.

Опрос