Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно регулирования градостроительной деятельности)

Комментарий к проекту закона Украины от 08.05.2014 № 4831
Дата рассмотрения: 08.05.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо регулювання містобудівної діяльності)" від 8 травня 2014 року за N 4831, внесений народними депутатами України С. Терьохіним, О. Чорноволенком, В. Яворівським та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про столицю України - місто-герой Київ" N 401-XIV від 15 січня 1999 року визначає спеціальний статус міста Києва як столиці України, особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті відповідно до Конституції України та законів України.

Додаткові права Київської міської ради, пов'язані зі здійсненням містом Києвом столичних функцій визначені статтею 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ".

Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" N 3038-VI від 17 лютого 2011 року встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність. У разі якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) перевищує розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту, орган місцевого самоврядування приймає рішення про відшкодування замовнику різниці між здійсненими витратами та розміром пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту (частина 5 статті 30 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності").

Стаття 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначає умови пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до частини 6 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

- 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

Опрос