Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно уменьшения срока временного хранения товаров гуманитарной помощи для внутренне перемещенных лиц)

Комментарий к проекту закона Украины от 28.08.2014 № 4552а
Дата рассмотрения: 28.08.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо зменшення строку тимчасового зберігання товарів гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб)" від 28 серпня 2014 року за N 4552а, внесений народними депутатами України В. Пацканом, А. Шевченком, І. Луценко та іншими (перше читання)

Історія питання

Відповідно до статті 204 Митного кодексу України загальний строк тимчасового зберігання товарів під митним контролем становить 90 календарних днів. Товари, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, можуть перебувати на тимчасовому зберіганні під митним контролем у межах строку збереження їх якостей, які дають можливість використовувати такі товари за призначенням, але не більше вищезазначеного строку. Вищезазначений строк тимчасового зберігання товарів за заявою власника або уповноваженої ним особи може бути продовжений (але не більше ніж на 30 днів) органом доходів і зборів, за дозволом якого товари були розміщені на складі. Якщо особа, яка зберігає товари на складі тимчасового зберігання відкритого типу або митному складі відкритого типу, не є утримувачем цього складу, її заява про продовження строку тимчасового зберігання зазначених товарів попередньо погоджується з утримувачем складу. У разі відмови у продовженні строку тимчасового зберігання орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно, письмово або в електронній формі, повідомити власника товару або уповноважену ним особу про причини і підстави такої відмови. До закінчення строків зберігання товари, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, повинні бути:

- задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму; або

- передані власником або уповноваженою ним особою, утримувачем складу тимчасового зберігання, митного складу, організацією - отримувачем гуманітарної допомоги відповідному органу доходів і зборів для зберігання та/або розпорядження відповідно до Митного кодексу України; або

- відправлені під митним контролем до інших органів доходів і зборів для їх подальшого митного оформлення; або

- вивезені за межі митної території України.

Опрос