Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Воздушный кодекс Украины (относительно субъектов государственной авиации)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4516а
Дата рассмотрения: 14.08.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Повітряного кодексу України" від 14 серпня 2014 року за N 4516а, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Історія питання

Повітряний кодекс України (надалі - Кодекс) встановлює правові основи діяльності в галузі авіації.

Стаття 1 Кодексу надає визначення термінам, які в ньому застосовуються. Так, наприклад, державна авіація - це авіація, що використовує повітряні судна з метою виконання функцій із забезпечення національної безпеки і оборони держави та захисту населення, які покладаються на Збройні Сили України, інші військові формування, утворені відповідно до законів України, органи внутрішніх справ, спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань цивільного захисту, органи охорони державного кордону України, органи доходів і зборів.

Державне регулювання діяльності в галузі авіації та використання повітряного простору України передбачено статтею 4 Кодексу.

Авіація поділяється на цивільну та державну авіацію. Цивільна авіація задовольняє потреби держави і громадян у повітряних перевезеннях і авіаційних роботах та виконанні польотів у приватних цілях і поділяється на комерційну авіацію та авіацію загального призначення (частина 4 статті 4 Кодексу).

Сутність

Законопроектом передбачено внести зміни до статті 1 Кодексу, якими пропонується встановити наступне:

- державна авіація - це авіація, що використовує повітряні судна з метою виконання функцій із забезпечення національної безпеки і оборони держави та захисту населення, які покладаються на Збройні Сили України, інші військові формування, утворені відповідно до законів України, органи внутрішніх справ, спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань цивільного захисту, органи охорони державного кордону України, митні органи, а також для провадження діяльності у сфері розроблення, виробництва, ремонту, модернізації, технічного супроводження експлуатації, збільшення ресурсу, зберігання, демілітаризації та утилізації державних повітряних суден, їх складових частин;

Опрос