Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 288 Налогового кодекса Украины (относительно арендной платы за землю)

Комментарий к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4479а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України (щодо орендної плати за землю)" від 12 серпня 2014 року за N 4479а, внесений народними депутатами України В. Тимошенком, С. Лабазюком, О. Донієм та іншими (перше читання)

Історія питання

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (стаття 1 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 276.1 статті 276 Податкового кодексу України податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 3 % суми земельного податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 Податкового кодексу України.

Стаття 288 Податкового кодексу України встановлює порядок сплати орендної плати за земельну ділянку.

Відповідно до підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки.

На розгляді парламенту знаходиться альтернативний законопроект N 4479а-1, внесений народним депутатом України М. Кучеруком.

Опрос