Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса прекращения обязательств

Комментарий к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4478а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання припинення зобов'язань" від 12 серпня 2014 року за N 4478а, внесений народним депутатом України О. Кужель (перше читання)

Історія питання

Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників (стаття 1 Цивільного кодексу України).

Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" N 1952-IV від 1 липня 2004 року визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Стаття 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначає порядок подання заяви про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до частини 9 статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація припинення іпотеки, обтяження проводиться на підставі заяви обтяжувача, яку він зобов'язаний подати протягом п'яти робочих днів з дня припинення іпотеки, обтяження самостійно або на письмову вимогу боржника чи іншої особи, права якої порушено через наявність таких реєстраційних записів. У разі придбання (передачі) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки, державна реєстрація припинення іпотеки проводиться на підставі заяви державного виконавця.

Опрос