Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно открытости информации о доходах высших должностных лиц

Комментарий к проекту закона Украины от 25.07.2014 № 4378а
Дата рассмотрения: 25.07.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відкритості інформації про доходи високопосадовців" від 25 липня 2014 року за N 4378а, внесений народними депутатами України С. Лабазюком, В. Литвином, І. Єремеєвим та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про статус народного депутата України" N 2790-XII від 17 листопада 1992 року визначає статус (права, обов'язки і відповідальність) народного депутата України у Верховній Раді України та за її межами, встановлює правові і соціальні гарантії здійснення народним депутатом України своїх депутатських повноважень.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про статус народного депутата України" народний депутат України зобов'язаний під час оформлення на роботу у Верховну Раду України, а потім щороку протягом здійснення своїх повноважень, але не пізніше 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції" N 3206-VI від 7 квітня 2011 року визначає основні засади запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Опрос