Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно исключения статьи 294 Уголовного кодекса Украины) (относительно массовых беспорядков)

Комментарий к проекту закона Украины от 03.02.2014 № 4079
Дата рассмотрения: 03.02.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо виключення статті 294 Кримінального кодексу України)" від 3 лютого 2014 року за N 4079, внесений народними депутатами України А. Павловським та О. Бригинцем (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Сутність

Законопроектом пропонується виключити із Кримінального кодексу України статтю 294, якою встановлено кримінальну відповідальність за:

- організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також активну участь у масових заворушеннях (позбавлення волі на строк від 5 до 8 років);

- вищезазначені дії, якщо вони призвели до загибелі людей або до інших тяжких наслідків (позбавлення волі на строк від 8 до 15 років).

Опрос