Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно назначения, освобождения, поощрения, привлечения к дисциплинарной ответственности и отчетности руководителей дошкольных, общеобразовательных и внешкольных учебных заведений

Комментарий к проекту закона Украины от 11.06.2014 № 4052а
Дата рассмотрения: 11.06.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, звільнення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів" від 11 червня 2014 року за N 4052а, внесений народним депутатом України Ю. Бубликом (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" N 280/97-ВР від 21 травня 1997 року відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад встановлена статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Правовий статус керівника навчального закладу визначається статтею 20 Закону України "Про освіту" N 1060-XII від 23 травня 1991 року.

Сутність

Законопроектом передбачено внести зміни до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", яким пропонується до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад також віднести:

- надання згоди на призначення керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;

- ініціювання питання про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;

Опрос