Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно пересечения государственной границы Украины

Комментарий к проекту закона Украины от 05.12.2013 № 3731
Дата рассмотрения: 05.12.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перетинання державного кордону України" від 5 грудня 2013 року за N 3731, внесений народними депутатами України Б. Бенюком та О. Шевченком (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перетинання державного кордону України" N 1723-IV від 18 травня 2004 року із Кримінального кодексу України була виключена стаття 331, яка встановлювала кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону.

Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення його завданням є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Сутність

Законопроектом передбачено доповнити Кримінальний кодекс України статтею 331, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за:

- перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України, але без відповідних документів на право в'їзду в Україну чи виїзду з України, чи дозволу, отриманого в порядку, встановленого законодавством України (штраф до 850 гривень, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років);

Опрос