Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" относительно поддержки отечественного плодово-ягодного виноделия

Комментарий к проекту закона Украины от 02.12.2013 № 3712
Дата рассмотрения: 02.12.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо підтримки вітчизняного плодово-ягідного виноробства" від 2 грудня 2013 року за N 3712, внесений народними депутатами України М. Джигою, Я. Табачником, К. Ващук та М. Апостолом (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" N 481/95-BP від 19 грудня 1995 року (надалі - Закон) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Стаття 1 Закону надає визначення термінам, які в ньому застосовуються.

Імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами регулюється статтею 15 Закону.

Сутність

Законопроектом пропонується статтю 1 Закону доповнити визначенням терміна "вина плодово-ягідні" (це вина, які виготовлені із зброджених, зброджено-спиртованих, спиртованих виноматеріалів і соків, із плодів або ягід і соків плодів або ягід з додаванням цукру, меду, спирту етилового ректифікованого (чи без них) та ароматичних настоїв із харчової і рослинної сировини або без них).

Проект вносить зміни до частини 4 статті 15 Закону, згідно яких річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі встановлюється у таких розмірах:

Опрос