Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О городах - спутниках промышленных объектов

Комментарий к проекту закона Украины от 21.11.2013 № 3673
Дата рассмотрения: 21.11.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про міста - супутники промислових об'єктів" від 21 листопада 2013 року за N 3673, внесений народними депутатами України О. Мирним та І. Мірошниченком (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 1 законопроекту місто-супутник промислового об'єкта - це адміністративно-територіальна одиниця зі статусом міста, спеціалізація праці понад 80 % населення в якому визначається одним або двома промисловими підприємствами, на кожному з яких безпосередньо працює не менше 1500 працівників і вартість виробленої продукції кожного або одного з яких становить не менше 1 млрд. грн. на рік (без урахування податку на додану вартість).

Рішення про надання статусу міста-супутника промислового об'єкта адміністративно-територіальній одиниці приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. В окремих випадках статус міста-супутника може надаватися місту-супутнику промислового об'єкта, якщо таке місто фактично створювалось для забезпечення діяльності одного промислового об'єкта, існуюча або минула фактична потужність якого давала б змогу виробляти продукцію із обсягом, визначеним вимогами статтею 1 Закону України "Про міста-супутники промислових об'єктів". Місто-супутник промислового об'єкта є містом обласного значення і підпорядкування (стаття 4 проекту).

Згідно статті 5 законопроекту формування бюджетів міст-супутників промислових об'єктів здійснюється, згідно з порядком визначеним Бюджетним кодексом України.

Опрос