Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 127 Жилищного кодекса Украинской ССР (относительно предоставления специально приспособленным казармам статуса общежитий)

Комментарий к проекту закона Украины от 21.10.2013 № 3450
Дата рассмотрения: 21.10.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 127 Житлового кодексу Української РСР" від 21 жовтня 2013 року за N 3450, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Історія питання

Відповідно до статті 127 Житлового кодексу Української РСР для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена чи яким повернути колишнє жиле приміщення немає можливості, а також осіб, які потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз, використовуються спеціальні гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки. Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" N 2011-XII від 20 грудня 1991 року відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями регулюється статтею 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

На розгляді Верховної Ради України знаходиться альтернативний законопроект N 3450-1, внесений народним депутатом України Т. Слюз.

Сутність

Законопроектом передбачено внести зміни до частини 1 статті 127 Житлового кодексу Української РСР, якими пропонується встановити наступне:

Опрос