Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления защиты работников заведений здравоохранения независимо от форм собственности при исполнении ими своих профессиональных обязанностей)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.10.2013 № 3422
Дата рассмотрения: 09.10.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту працівників закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності під час виконання ними своїх професійних обов'язків)" від 09 жовтня 2013 року за N 3422, внесений народними депутатами України О. Гелевеєм та А. Павловським (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Основи законодавства України про охорону здоров'я визначають правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров'я в Україні, регулюють суспільні відносини у цій сфері з метою забезпечення гармонійного розвитку фізичних і духовних сил, високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров'я, попередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності, поліпшення спадковості.

Сутність

Законопроектом передбачено доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 345-1, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за:

- погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо працівника закладу охорони здоров'я незалежно від форм власності при виконанні цим працівником професійних обов'язків (виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років);

Опрос