Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты потребителей табачных изделий и алкогольных напитков

Комментарий к проекту закона Украины от 10.10.2013 № 3409
Дата рассмотрения: 10.10.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів тютюнових виробів та алкогольних напоїв" від 10 жовтня 2013 року за N 3409, внесений народними депутатами України С. Баландіним, О. Буховцем та О. Присяжнюком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" N 481/95-BP від 19 грудня 1995 року (надалі - Закон) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Сутність

Законопроектом передбачено частину 1 статті 14 Закону України "Про захист прав споживачів" доповнити новим положеннями, згідно якого споживач має право на те, щоб продукція за звичайних умов її реалізації була безпечною для його життя, здоров'я, навколишнього природного середовища, а також не завдавала шкоди його майну.

Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 21 року (зараз - 18 років), забороняється (зміни до статті 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення").

Статтю 15 Закону проект доповнює новою частиною, згідно якої роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім торгівлі на розлив у закладах громадського харчування) заборонено здійснювати поза межами спеціалізованих магазинів або спеціалізованих відділів універсальних магазинів, єдиним асортиментом яких є пиво та/або алкогольні напої і тютюнові вироби.

Проектом пропонується доповнити частину 28 статті 15 Закону новими положеннями, згідно яких ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження також на підставі:

Опрос