Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно упрощения процедуры наследования имущества)

Комментарий к проекту закона Украины от 30.09.2013 № 3336
Дата рассмотрения: 30.09.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення процедури спадкування майна)" від 30 вересня 2013 року за N 3336, внесений народними депутатами України О. Калетник та І. Калєтніком (перше читання)

Історія питання

Відповідно до статті 1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (стаття 1270 Цивільного кодексу України).

Згідно статті 1272 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Закон України "Про нотаріат" N 3425-XII від 2 вересня 1993 року встановлює порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні.

Стаття 34 Закону України "Про нотаріат" встановлює перелік нотаріальних дій, що вчиняють нотаріуси.

Опрос