Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 68 Закона Украины "Об исполнительном производстве" (относительно установления места получения доходов должника)

Комментарий к проекту закона Украины от 30.09.2013 № 3334
Дата рассмотрения: 30.09.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 68 Закону України "Про виконавче провадження" (щодо встановлення місця отримання доходів боржника)" від 30 вересня 2013 року за N 3334, внесений народним депутатом України С. Гороховим (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про виконавче провадження" N 606-XIV від 21 квітня 1999 року визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Відповідно до статті 68 Закону України "Про виконавче провадження" стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів та стягнення на суму, що не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати. За іншими виконавчими документами державний виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника за письмовою заявою стягувача. Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника державний виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю за місцем отримання боржником відповідних доходів.

Сутність

Законопроектом пропонується статтю 68 Закону України "Про виконавче провадження" доповнити двома новими частинами, якими передбачено встановити наступне:

- для встановлення місця отримання доходів боржника державний виконавець звертається з відповідним поданням до відповідного територіального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику за своїм місцезнаходженням. У поданні зазначається прізвище, ім'я, по батькові боржника та його реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також вимога надати відомості про всі відомі місця отримання боржником заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів. Форма подання затверджується Міністерством юстиції України. Відповідний територіальний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику зобов'язаний протягом десяти днів з моменту отримання подання надати державному виконавцю відомості з зазначенням найменування та адреси підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців за місцем отримання боржником відповідних доходів;

Опрос