Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной регистрации вещных прав на недвижимое имущество и их отягощений" относительно предоставления заявления о государственной регистрации прав и их отягощений по почте

Комментарий к проекту закона Украины от 19.09.2013 № 3296
Дата рассмотрения: 19.09.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" щодо подання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень поштою" від 19 вересня 2013 року за N 3296, внесений народним депутатом України Ю. Вознюком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" N 1952-IV від 1 липня 2004 року (надалі - Закон) визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Стаття 16 Закону встановлює порядок подання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень не приймається у разі відсутності документа, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень (частина 4 статті 16 Закону).

Вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, встановлені статтею 17 Закону.

Не приймаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст (частина 2 статті 17 Закону).

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 1 статті 16 Закону, згідно яких заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій формі заявником особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. У випадках, передбачених Законом, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається в електронній формі (зараз - заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених Законом).

Опрос