Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 32 Кодекса торгового мореплавания Украины (относительно права плавания под Государственным флагом Украины)

Комментарий к проекту закона Украины от 19.09.2013 № 3294
Дата рассмотрения: 19.09.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 32 Кодексу торговельного мореплавства України (щодо права плавання під Державним прапором України)" від 19 вересня 2013 року за N 3294, внесений народним депутатом України Г. Трухановим (перше читання)

Історія питання

Кодекс торговельного мореплавства України регулює відносини, що виникають з торговельного мореплавства. Під торговельним мореплавством розуміється діяльність, пов'язана з використанням суден для перевезення вантажів, пасажирів, багажу та пошти, рибних та інших морських промислів, розвідки та видобування корисних копалин, виконання буксирних, криголамних і рятувальних операцій, прокладання кабелю, також для інших господарських, наукових і культурних цілей (стаття 1 Кодексу торговельного мореплавства України).

Відповідно до статті 32 Кодексу торговельного мореплавства України поняття "українське судно" або "судно України" означає національну належність судна, на яке поширюється юрисдикція України. Національна належність судна визначається його державною реєстрацією в Україні та одержанням права плавання під Державним прапором України. Право плавання під Державним прапором України має судно, яке є державною власністю або перебуває у власності фізичної особи - громадянина України, а також юридичної особи в Україні, заснованої виключно українськими власниками, або судно, яке знаходиться у цих осіб на умовах договору бербоут-чартеру.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 3 статті 32 Кодексу торговельного мореплавства України, згідно яких право плавання під Державним прапором України має судно, яке є державною власністю або перебуває у власності фізичної особи - громадянина України, фізичної особи - суб'єкта господарювання, а також юридичної особи, заснованої відповідно до законодавства (зараз - а також юридичної особи в Україні, заснованої виключно українськими власниками), або судно, яке знаходиться у цих осіб на умовах договору бербоут-чартеру.

Позитив

Опрос