Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Уголовный кодекс Украины относительно уголовно-правовой охраны лица от незаконного принуждения

Комментарий к проекту закона Украины от 26.03.2013 № 2639
Дата рассмотрения: 26.03.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України щодо кримінально-правової охорони особи від незаконного примусу" від 26 березня 2013 року за N 2639, внесений народним депутатом України В. Журавським (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Відповідно до статті 40 Кримінального кодексу України не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками. Питання про кримінальну відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо ця особа зазнала фізичного примусу, внаслідок якого вона зберігала можливість керувати своїми діями, а також психічного примусу, вирішується відповідно до положень статті 39 Кримінального кодексу України, яка регулює питання крайньої необхідності.

Сутність

Законопроектом передбачено статтю 40 Кримінального кодексу України викласти у новій редакції, якою пропонується встановити наступне:

- правомірною є дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, здійснену під безпосереднім впливом примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми діями чи бездіяльністю;

Опрос