Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об объединениях совладельцев многоквартирного дома" (относительно недопущения нарушений прав владельцев квартир и нежилых помещений)

Комментарий к проекту закона Украины от 02.07.2013 № 2469а
Дата рассмотрения: 02.07.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (щодо недопущення порушень прав власників квартир та нежилих приміщень)" від 2 липня 2013 року за N 2469а, внесений народними депутатами України С. Кальцевим та В. Барвіненком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" N 2866-III від 29 листопада 2001 року (надалі - Закон) визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Відповідно до статті 9 Закону членом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку може бути фізична чи юридична особа, яка є власником квартири (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартирному будинку. Членство в об'єднанні припиняється на підставі поданої письмової заяви власника приміщення або з інших підстав відповідно до статуту об'єднання. Власники приміщень, розташованих у межах одного житлового комплексу, які не є членами об'єднання, можуть укладати з об'єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах.

Правовий статус статутних органів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено статтею 10 Закону.

Сутність

Опрос