Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 11 Закона Украины "О защите прав потребителей" (относительно информирования потребителя о причинах отказа в предоставлении кредита)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.03.2013 № 2448
Дата рассмотрения: 01.03.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо інформування споживача про причини відмови в наданні кредиту)" від 1 березня 2013 року за N 2448, внесений народним депутатом України О. Зарубінським (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про захист прав споживачів" N 1023-XII від 12 травня 1991 року регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів" договір про надання споживчого кредиту укладається між кредитодавцем та споживачем, відповідно до якого кредитодавець надає кошти (споживчий кредит) або бере зобов'язання надати їх споживачеві для придбання продукції у розмірі та на умовах, встановлених договором, а споживач зобов'язується повернути їх разом з нарахованими відсотками. Не вважається пропонуванням споживчого кредиту застереження про можливість надання його під час придбання продукції. Надання (отримання) споживчих кредитів в іноземній валюті на території України забороняється. Кредитодавець не має права вимагати від споживача відомостей, які не стосуються визначення його платоспроможності та не є необхідними для надання споживчого кредиту. Персональні дані, одержані від споживача або іншої особи у зв'язку з укладенням та виконанням договору про надання споживчого кредиту, можуть використовуватися виключно для оцінки фінансового стану споживача та його спроможності виконати зобов'язання за таким договором. Не є порушенням вищезазначеного положення повідомлення кредитодавцем відомостей про споживача Бюро кредитних історій, яке займається збиранням, обробленням, зберіганням, захистом і використанням інформації відповідно до законодавства про формування і ведення кредитних історій. Фінансові установи несуть відповідальність за порушення прав споживачів у сфері захисту персональних даних згідно із законом.

Сутність

Законопроектом пропонується статтю 11 Закону України "Про захист прав споживачів" доповнити новою частиною, відповідно до якої кредитодавець на вимогу споживача зобов'язаний надати інформацію про причини, за якими останньому було відмовлено в наданні кредиту.

Позитив

Опрос