Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О почетном звании Украины "Мать-героиня"

Комментарий к проекту закона Украины от 01.03.2013 № 2435
Дата рассмотрения: 01.03.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про почесне звання України "Мати-героїня" від 1 березня 2013 року за N 2435, внесений народними депутатами України А. Яценюком, А. Пишним, П. Петренком та Л. Гриневич (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 1 законопроекту почесне звання України "Мати-героїня" (надалі - почесне звання) є вищою формою відзначення жінок за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей. Почесне звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Порядок висунення особи до присвоєння почесного звання встановлено статтею 2 проекту.

Попередній розгляд клопотань про присвоєння почесного звання та доданих до них документів здійснюється виконавчими органами відповідної ради протягом десяти днів від дати їх надходження. При позитивному рішенні за результатами розгляду внесеного клопотання складається нагородний лист установленого зразка, затверджений Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України. У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння їй почесного звання, а саме: особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Клопотання про присвоєння почесного звання після їх попереднього розгляду надсилаються на адресу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (стаття 3 законопроекту).

Стаття 4 проекту регулює підготовку подання про присвоєння почесного звання.

Опрос