Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "О банках и банковской деятельности" относительно банковских вкладов физических лиц

Комментарий к проекту закона Украины № 2400
Дата рассмотрения: 26.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо банківських вкладів фізичних осіб" від 26 лютого 2013 року за N 2400, внесений народним депутатом України Є. Сігалом (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про банки і банківську діяльність" N 2121-III від 7 грудня 2000 року визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків. Метою Закону України "Про банки і банківську діяльність" є правове забезпечення стабільного розвитку і діяльності банків в Україні і створення належного конкурентного середовища на фінансовому ринку, забезпечення захисту законних інтересів вкладників і клієнтів банків, створення сприятливих умов для розвитку економіки України та підтримки вітчизняного товаровиробника.

Стаття 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" надає визначення термінам, які в ньому вживаються. Так, наприклад, вклад (депозит) - це кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність", відповідно до яких вклад (депозит) - це кошти в готівковій або у безготівковій формі виключно у валюті України, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору.

Позитив

Опрос