Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О природно-заповедном фонде Украины" (относительно экологического и охотничьего туризма)

Комментарий к проекту закона Украины от 13.02.2013 № 2286
Дата рассмотрения: 13.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" від 13 лютого 2013 року за N 2286, внесений народним депутатом України В. Барвіненком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про природно-заповідний фонд України" N 2456-XII від 16 червня 1992 року визначає правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об'єктів. Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища. У зв'язку з цим законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Україна розглядає цей фонд як складову частину світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

Сутність

Законопроектом передбачено із частини 1 статті 18 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" виключити положення, яким в зонах антропогенних ландшафтів біосферних заповідників забороняється мисливство.

Відповідно до законопроекту проекти організації території біосферних заповідників та охорони їх природних комплексів розробляються спеціалізованими проектними організаціями і затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища за погодженням з органами місцевого самоврядування, на території яких розташований біосферний заповідник (зміни до частини 5 статті 18 Закону України "Про природно-заповідний фонд України").

Шляхом внесення змін до статей 21, 26 та 40 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" законопроектом пропонується скасувати заборону на мисливство у:

Опрос