Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите прав потребителей" (относительно приведения в соответствие с требованиями Конституции Украины и Гражданского кодекса Украины N 435-IV)

Комментарий к проекту закона Украины от 07.02.2013 № 2245
Дата рассмотрения: 07.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо приведення у відповідність до вимог Конституції України та Цивільного кодексу України N 435-IV)" від 7 лютого 2013 року за N 2245, внесений народним депутатом України В. Дзоз (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про захист прав споживачів" N 1023-XII від 12 травня 1991 року регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Стаття 1 Закону України "Про захист прав споживачів" надає визначення термінам, які в ньому вживаються.

Сутність

Законопроектом пропонується внести до статті 1 Закону України "Про захист прав споживачів" зміни, згідно яких:

- виконавець - це суб'єкт господарювання, який виконує роботи або надає послуги на замовлення споживача та відповідно до умов укладеного письмового або усного договору (зараз - суб'єкт господарювання, який виконує роботи або надає послуги);

- договір - це усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші істотні умови, встановлені законодавством, за яких реалізується продукція (товар, робота, послуга). Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами. Обов'язки споживача за договором виникають виключно з моменту досягнення згоди з усіх істотних умов та за умови укладання договору за формою, встановленою законодавством (зараз - усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами);

Опрос