Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите прав потребителей" (относительно усиления имущественной ответственности за нарушение прав потребителей)

Комментарий к проекту закона Украины от 07.02.2013 № 2241
Дата рассмотрения: 07.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо посилення майнової відповідальності за порушення прав споживачів)" від 7 лютого 2013 року за N 2241, внесений народним депутатом України В. Дзоз (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про захист прав споживачів" N 1023-XII від 12 травня 1991 року (надалі - Закон) регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України. Продавець (виконавець) зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, у будь-який спосіб обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до сплати (частина 2 статті 17 Закону).

Стаття 19 Закону встановлює заборону нечесної підприємницької практики. Відповідно до частини 5 статті 19 Закону як агресивні забороняються такі форми підприємницької практики:

- створення враження, що споживач не може залишити приміщення продавця (виконавця) без укладення договору або здійснення оплати;

- здійснення тривалих та/або періодичних візитів до житла споживача, незважаючи на вимогу споживача про припинення таких дій або залишення житла;

- здійснення постійних телефонних, факсимільних, електронних або інших повідомлень без згоди на це споживача;

- вимога оплати продукції, поставленої продавцем (виконавцем), якщо споживач не давав прямої та недвозначної згоди на її придбання.

Опрос