Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно занятости членов личных крестьянских хозяйств

Комментарий к проекту закона Украины от 19.02.2013 № 2214-1
Дата рассмотрения: 19.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості членів особистих селянських господарств" від 19 лютого 2013 року за N 2214-1, внесений народним депутатом України С. Гордієнком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про зайнятість населення" N 5067-VI від 5 липня 2012 року визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою (частина 1 статті 4 Закону України "Про зайнятість населення").

Закон України "Про особисте селянське господарство" N 742-IV від 15 травня 2003 року визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади ведення особистого селянського господарства.

Статтею 9 Закону України "Про особисте селянське господарство" встановлено, що члени особистих селянських господарств беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах у порядку, встановленому законом. Пенсійне забезпечення членів особистих селянських господарств та сплата ними страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюються відповідно до законодавства про пенсійне забезпечення та загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Надання соціальної допомоги членам особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону.

На розгляді парламенту знаходиться альтернативний законопроект N 2214, внесений народними депутатами України С. Івахівим, І. Єремеєвим, С. Мартиняком та С. Лабазюком.

Опрос