Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно ответственности за отрицание или оправдание преступлений фашизма

Комментарий к проекту закона Украины от 30.05.2013 № 2179а
Дата рассмотрения: 30.05.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму" від 30 травня 2013 року за N 2179а, внесений народними депутатами України П. Симоненком та І. Алексєєвим (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 4361. Відповідно до цієї нової статті публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму проти людяності, вчинених у роки Другої світової війни, зокрема злочинів, здійснених організацією "Вафен-СС", підпорядкованими їй структурами, тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співробітничали з фашистськими окупантами, а також пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та(або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників, каратимуться штрафом від 8500 до 17000 гривень або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Зауваження

Опрос