Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно привлечения средств главными распорядителями)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.02.2013 № 2160
Дата рассмотрения: 01.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" від 1 лютого 2013 року за N 2160, внесений народними депутатами України О. Зарубінським та І. Рибаковим (перше читання)

Історія питання

Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу (стаття 1 Бюджетного кодексу України).

Відповідно до частини 4 статті 17 Бюджетного кодексу України державні (місцеві) гарантії не надаються для забезпечення боргових зобов'язань суб'єктів господарювання, якщо безпосереднім джерелом повернення кредитів (позик) передбачаються кошти державного (місцевого) бюджету (крім боргових зобов'язань, що виникають за кредитами (позиками) від міжнародних фінансових організацій).

Положення частини 4 статті 17 Бюджетного кодексу України не застосовуються при наданні державних гарантій за кредитами (позиками) Державної служби автомобільних доріг України та суб'єктів господарювання, що забезпечують реалізацію заходів, пов'язаних з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, а також реалізацію міжнародного проекту "Циклон-4" (пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).

Опрос