Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнении статьи 28 Закона Украины "О благоустройстве населенных пунктов" относительно порядка удаления зеленых насаждений

Комментарий к проекту закона Украины от 01.02.2013 № 2157
Дата рассмотрения: 01.02.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про доповнення статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" щодо порядку видалення зелених насаджень" від 1 лютого 2013 року за N 2157, внесений народним депутатом України В. Атрошенком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про благоустрій населених пунктів" N 2807-IV від 6 вересня 2005 року визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Відповідно до статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Не потребує отримання дозволу (ордера) на видалення зелених насаджень виконання робіт на підставі одного з документів, визначених частиною 1 статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Відновна вартість сплачується до прийняття об'єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену в проектній документації на озеленення території. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб. У містах та інших населених пунктах ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком. Облік зелених насаджень проводиться органами місцевого самоврядування. Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Сутність

Законопроектом пропонується частину 3 статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" доповнити новим положенням, згідно якого видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється без видачі дозволу (ордера) за рішенням власника (користувача за погодженням власника) і без сплати їх відновної вартості. На території сіл та селищ міського типу видалення зелених насаджень (крім зелених насаджень - об'єктів культурної спадщини, зелених насаджень, які розташовані на території об'єктів культурної спадщини або природного заповідного фонду) здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської (селищної) ради без сплати їх відновної вартості та без обов'язкового погодження з іншими державними органами у таких випадках:

- реконструкції або капітального ремонту об'єкта благоустрою;

- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

Опрос