Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 46 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения прозрачности работы местных советов)

Комментарий к проекту закона Украины от 23.01.2013 № 2079
Дата рассмотрения: 23.01.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення прозорості роботи місцевих рад)" від 23 січня 2013 року за N 2079, внесений народним депутатом України А. Гриценком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Порядок проведення сесій місцевих рад встановлено статтею 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до частини 16 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесії ради проводяться гласно; у разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

Сутність

Законопроектом пропонується частину 16 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" викласти у новій редакції, згідно якої місцеве самоврядування здійснюється на засадах пріоритету суспільного та громадського інтересу до інформації про діяльність місцевих рад над необхідністю забезпечення безперешкодної та ефективної діяльності місцевих рад і депутатів місцевих рад. Засідання місцевих рад є відкритими і гласними. Проведення закритих засідань місцевих рад не допускається за жодних обставин, крім випадків розгляду питань, інформація з яких становить державну таємницю. При розгляді питань, інформація з яких становить державну таємницю, забороняється розгляд місцевою радою будь-яких інших питань, інформація з яких такої таємниці не становить. Будь-яка повнолітня дієздатна особа, в тому числі представники засобів масової інформації, має право вільно та безперешкодно бути присутньою на відкритих засіданнях місцевих рад, зокрема безпосередньо в приміщенні, де проводяться такі засідання, а також проводити аудіо- та відеозапис відкритих засідань місцевих рад та оприлюднювати отриману інформацію, в тому числі шляхом трансляції по радіо та телебаченню. Правом фіксації та висвітлення відкритих засідань місцевих рад наділені також депутати відповідних місцевих рад. Право будь-якої особи бути присутньою на засіданні місцевої ради при розгляді відкритих питань, а також фіксувати та висвітлювати її діяльність, з урахуванням обмежень, встановлених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", є невідчужуваним і не вимагає отримання будь-яких дозволів чи акредитації. Будь-яке перешкоджання реалізації особою права на присутність на засіданнях місцевих рад, проведення аудіо- та відеозапису таких засідань, а також оприлюднення отриманої інформації (стосовно відкритих питань), в тому числі шляхом трансляції по радіо та телебаченню, забороняється.

Позитив

Законопроект спрямований на:

Опрос