Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 7 Закона Украины "Об охране культурного наследия" (относительно запрещения государственным служащим входить в состав научно-методических и консультативных советов)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.01.2013 № 2005
Дата рассмотрения: 14.01.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо заборони державним службовцям входити до складу науково-методичних і консультативних рад)" від 14 січня 2013 року за N 2005, внесений народним депутатом України В. Деревляним (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про охорону культурної спадщини" N 1805-III від 8 червня 2000 року регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою. Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про охорону культурної спадщини" для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій щодо розроблення основних напрямів розвитку охорони культурної спадщини, обговорення найважливіших програм, проектів з питань охорони культурної спадщини центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони культурної спадщини, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим створюють науково-методичні ради з провідних учених і висококваліфікованих фахівців-практиків. Склад науково-методичних рад і положення про них затверджуються відповідно центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини, та органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим. Витрати на роботу цих рад здійснюються зазначеними органами охорони культурної спадщини. Для погодженого вирішення питань щодо охорони культурної спадщини на територіях областей, міст Києва та Севастополя, інших населених пунктів органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій можуть створювати консультативні ради з провідних учених і висококваліфікованих фахівців-практиків. Консультативні ради діють на підставі типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини. Склад консультативної ради затверджується керівником відповідного органу охорони культурної спадщини. Витрати на роботу цих рад здійснюються зазначеними органами охорони культурної спадщини.

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити статтю 7 Закону України "Про охорону культурної спадщини" новою частиною, згідно якої державним службовцям забороняється входити до складу науково-методичних рад, консультативних рад з питань охорони культурної спадщини.

Позитив

Законопроект спрямований на забезпечення умов для незалежної діяльності науково-методичних та консультативних рад та прийняття ними об'єктивних рішень щодо збереження та охорони об'єктів культурної спадщини.

Опрос