Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О службе пробации

Комментарий к проекту закона Украины от 04.01.2013 № 1197
Дата рассмотрения: 03.01.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про службу пробації" від 3 січня 2013 року за N 1197, внесений народним депутатом України В. Швецем (перше читання)

Історія питання

На розгляді парламенту знаходиться альтернативний законопроект N 1197-1, внесений Кабінетом Міністрів України.

Сутність

Стаття 1 законопроекту надає визначення термінам, які в ньому застосовуються. Так, наприклад, пробація - це сукупність наглядових, соціальних, виховних та профілактичних заходів, які застосовуються за рішенням суду до осіб, підозрюваних, обвинувачуваних або визнаних судом винними у вчиненні кримінальних правопорушень невеликої або середньої тяжкості. А досудова доповідь - це письмова доповідь, що готується працівником служби пробації для слідчого, прокурора або суду, яка містить інформацію про особу підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), його соціально-психологічну характеристику та рекомендації щодо вибору найбільш оптимальних заходів пробації стосовно підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) з метою убезпечення суспільства завдяки створенню умов для виправлення та ресоціалізації підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) з урахуванням його соціально-психологічних особливостей.

Законом України "Про службу пробації" передбачено встановити принципи діяльності служби пробації, її структуру, компетенцію та функції, основоположні засади проведення соціальної, виховної та профілактичної роботи з особами, до яких застосовано пробацію, правовий статус посадових осіб служби пробації (стаття 2 законопроекту).

Відповідно до статті 4 проекту служба пробації сприяє убезпеченню суспільства шляхом здійснення нагляду за особами, до яких застосовано пробацію, організації та проведення з цими особами соціальної, виховної та профілактичної роботи з метою їх ресоціалізації та попередження рецидивної злочинності.

Принципи діяльності служби пробації визначені статтею 5 законопроекту.

Статтею 6 проекту передбачено, що пробація призначається судом і застосовується щодо осіб, які вчинили кримінальні правопорушення невеликої або середньої тяжкості, за умови визнання ними своєї вини у вчиненні цих кримінальних правопорушень:

Опрос