Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Общественном телевидении и радиовещании Украины

Комментарий к проекту закона Украины от 12.12.2012 № 1076
Дата рассмотрения: 18.09.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" від 12 грудня 2012 року за N 1076, внесений Кабінетом Міністрів України (друге читання)

Історія питання

Відповідно до статті 1 Закону України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України" N 485/97-ВР від 18 липня 1997 року суспільне телерадіомовлення - це телерадіоорганізація зі статусом єдиної загальнонаціональної неподільної і неприбуткової системи масової комунікації, яка є об'єктом права власності Українського народу і діє згідно з єдиною програмною концепцією.

У першому читанні законопроект був прийнятий 3 липня 2013 року.

Сутність

Статтею 1 законопроекту встановлено, що з метою задоволення інформаційних потреб суспільства, залучення громадян до обговорення та вирішення найважливіших соціально-політичних питань, сприяння формуванню громадянського суспільства створюється Суспільне телебачення і радіомовлення України. Для забезпечення поступового та послідовного становлення Суспільного телебачення і радіомовлення України Кабінет Міністрів України на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"; Державної телерадіокомпанії "Культура", обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіокомпанії "Крим", Київської державної телерадіокомпанії, Севастопольської державної телерадіокомпанії; Української студії телевізійних фільмів "Укртелефільм", що реорганізовуються, утворює юридичну особу публічного права "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (надалі - НСТУ).

Принципи діяльності, гарантії незалежності НСТУ встановлені статтею 3 проекту.

Стаття 4 законопроекту визначає основні завдання НСТУ.

Структурними підрозділами НСТУ є Суспільне телебачення і Суспільне радіо. Суспільне телебачення здійснює мовлення на двох загальнонаціональних телеканалах: суспільно-політичному та культурно-освітньому. Суспільне радіо здійснює мовлення не менш ніж на трьох загальнонаціональних радіоканалах: суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному та інших (стаття 5 проекту).

Опрос