Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 4 Закона Украины "О высшем образовании" (относительно возможности бесплатно получать второе высшее образование)

Комментарий к проекту закона Украины от 12.12.2012 № 1037
Дата рассмотрения: 12.12.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про вищу освіту" (щодо можливості безоплатно здобувати другу вищу освіту)" від 12 грудня 2012 року за N 1037, внесений народним депутатом України В. Яворівським (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про вищу освіту" N 2984-III від 17 січня 2002 року спрямований на врегулювання суспільних відносин у галузі навчання, виховання, професійної підготовки громадян України і встановлює правові, організаційні, фінансові та інші засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих фахівцях.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про вищу освіту" громадяни України мають право на здобуття вищої освіти. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше. Вони вільні у виборі форми здобуття вищої освіти, вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти, крім права на здобуття вищої освіти за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Особа, яку визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має рівне з громадянами України право на здобуття вищої освіти.

Пунктом 1.5 Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України N 1244 від 5 листопада 2012 року) передбачено, що громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю) у державних та комунальних навчальних закладах, якщо він за станом здоров'я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії.

Сутність

Опрос