Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О научной и научно-технической деятельности" относительно пенсионного обеспечения научных работников

Комментарий к проекту закона Украины от 12.12.2012 № 898
Дата рассмотрения: 01.10.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо пенсійного забезпечення наукових працівників" від 12 грудня 2012 року за N 898, внесений народними депутатами України А. Матвієнком, О. Бондарем, О. Донієм (друге читання)

Історія питання

Закон України "Про наукову та науково-технічну діяльність" N 1977-XII від 13 грудня 1991 року (надалі - Закон) визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку.

У першому читанні законопроект був прийнятий 22 грудня 2009 року.

Сутність

Змінами до статті 1 Закону уточнюється визначення терміна "науковий працівник". Відповідно до законопроекту до наукових працівників відносяться усі вчені (зараз - лише ті, які за основним місцем роботи), які відповідно до трудового договору (контракту) професійно займаються науковою, науково-технічною, науково-організаційною або науково-педагогічною діяльністю та мають відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, підтверджену результатами атестації. Відповідні зміни також передбачено внести до частини 5 статті 24 Закону.

Проектом пропонується не відносити докторанта до посад наукових працівників наукових установ та організацій (зміни до статті 221 Закону).

Згідно змін до статті 24 Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника як за основним місцем роботи, так і на одній (за його вибором) із займаних за сумісництвом посад наукового (науково-педагогічного) працівника за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період наукового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:

Опрос