Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О принятии Поправки к Конвенции об охране и использовании трансграничных водотоков и международных озер

Комментарий к проекту закона Украины от 06.10.2014 № 103
Дата рассмотрения: 06.10.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про прийняття Поправки до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер" від 6 жовтня 2014 року за N 103, внесений Президентом України (перше читання)

Історія питання

Україна приєдналася до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року на підставі Закону України "Про приєднання України до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер" N 801-XIV від 1 липня 1999 року.

Відповідно до статті 23 Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер Сторонами Конвенції можуть бути держави - члени Європейської економічної комісії, держави, які мають консультативний статус при Європейській економічній комісії згідно з пунктом 8 резолюції 36 (IV) Економічної та Соціальної Ради від 28 березня 1947 року, а також регіональні організації економічної інтеграції, створені суверенними державами - членами Європейської економічної комісії, яким їхні держави-члени передали повноваження з питань, що регулюються Конвенцією, у тому числі повноваження укладати договори, які стосуються цих питань.

Поправка до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (надалі - Поправка) була ухвалена на 3-й сесії Наради Сторін 28 листопада 2003 року в Мадриді.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Поправка підлягає ратифікації. Тому її надано на розгляд Верховної Ради України.

Сутність законопроекту

Законопроектом пропонується прийняти Поправку.

Опрос