Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Римского устава Международного уголовного суда и поправок к нему

Комментарий к проекту закона Украины от 22.05.2014 № 86
Дата рассмотрения: 22.05.2014 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього" від 22 травня 2014 року за N 86, внесений Президентом України (перше читання)

Історія питання

Римський статут Міжнародного кримінального суду (надалі - Статут) був підписаний від імені України 20 січня 2000 року.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Статут підлягає ратифікації. Тому його надано на розгляд Верховної Ради України.

Сутність законопроекту

Законопроектом пропонується ратифікувати Статут із такими заявами до пункту 2 статті 11, пункту 1 статті 87 та підпункту "b" пункту 1 статті 103 Статуту відповідно:

- Україна заявляє, що визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду відносно будь-якого злочину, зазначеного у статті 5, який було вчинено до набрання чинності для України Статуту, відповідно до пункту 3 статті 12 Статуту;

- Україна заявляє, що прохання Міжнародного кримінального суду про співробітництво можуть надсилатися дипломатичними каналами або безпосередньо до Міністерства юстиції України чи Генеральної прокуратури України;

Опрос