Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Гарантийного соглашения (Украина: Комплексная (Сводная) программа повышения уровня безопасности энергоблоков атомных электростанций) между Украиной и Европейским банком реконструкции и развития

Комментарий к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 54
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про ратифікацію Гарантійної угоди (Україна: Комплексна (Зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку" від 7 листопада 2013 року за N 0054, внесений Президентом України (перше читання)

Історія питання

Гарантійна угода (Україна: Комплексна (Зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (надалі - Гарантійна угода) була підписана 25 березня 2013 року у Києві.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов'язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Гарантійна угода підлягає ратифікації. Тому її надано на розгляд Верховної Ради України.

Сутність законопроекту

Законопроектом пропонується ратифікувати Гарантійну угоду.

Сутність Угоди

За Угодою про надання позики між Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (надалі - Позичальник) та Європейським банком реконструкції та розвитку (надалі - Банк) (надалі - Угода про надання позики) Банк погодився надати Позичальнику позику в розмірі 300000000 євро на умовах, викладених в Угоді про надання позики, але тільки за умови, що Україна (надалі - Гарант) гарантує зобов'язання Позичальника стосовно такої Позики, як передбачено в Гарантійній угоді.

Гарант і Позичальник звернулися до Банку по допомогу у фінансуванні частини проекту Комплексна (Зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (надалі - Проект).

Опрос