Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О сохранении почв и охране их плодородия

Комментарий к проекту закона Украины от 18.09.2012 № 11234
Дата рассмотрения: 18.09.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про збереження ґрунтів та охорону їх родючості" від 18 вересня 2012 року за N 11234, внесений народним депутатом України Г. Смітюхом (перше читання)

Сутність

Об'єктом охорони держави є всі різновиди ґрунтів на усіх без винятку земельних ділянках в межах території України. Родючість ґрунтів є об'єктом охорони на землях сільськогосподарських угідь. Правова охорона ґрунтів та їх родючості здійснюється за принципами цілісності ґрунтового покриву, його невіддільності від земельних ділянок, відтворення продуктивних та екологічних функцій ґрунтів (стаття 2 проекту).

Основні принципи державної політики в сфері збереження ґрунтів та охорони їх родючості визначені статтею 4 законопроекту.

Відповідно до статті 6 проекту регулювання в сфері збереження ґрунтів та охорони їх родючості здійснюють: Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації та спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади в межах повноважень, установлених законодавством. Спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади в сфері збереження ґрунтів та охорони їх родючості є:

- центральний орган виконавчої влади з питань, що забезпечує формування та реалізацію державної аграрної політики;

- центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі;

- центральний орган виконавчої влади з нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Опрос