Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уплаты судебного сбора)

Комментарий к проекту закона Украины от 06.09.2012 № 11183
Дата рассмотрения: 06.09.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сплати судового збору)" від 6 вересня 2012 року за N 11183, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Сутність

У проекті передбачено, що постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору (зміни до статті 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

В законопроекті передбачено, що судовий збір справлятиметься на всій території України за видачу судами документів, а також у випадку ухвалення окремих судових рішень, передбачених Законом України "Про судовий збір" (надалі - Закон). Судовий збір включатиметься до складу судових витрат (зміни до статей 1 та 3 Закону).

Шляхом внесення змін до статті 4 Закону пропонується збільшити ставки судового збору. Крім того, передбачено, що при поданні адміністративного позову майнового характеру, сплачуватиметься 10 % розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягуватиметься з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Статтю 5 Закону пропонується доповнити новим положенням, згідно якого у разі задоволення позову, поданого прокурором для здійснення представництва інтересів держави в суді, судовий збір стягуватиметься з відповідача, а в інших випадках судовий збір стягуватиметься з позивача або відповідача пропорційно задоволеній чи відхиленій частині вимог.

Із статті 7 Закону передбачається виключити положення, згідно яких сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі:

- зменшення розміру позовних вимог;

Опрос