Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 21 Закона Украины "О рекламе" (относительно ограничения рекламы лекарственных средств, медицинской техники, методов профилактики, диагностики, лечения и реабилитации)

Комментарий к проекту закона Украины от 07.06.2012 № 10563-1
Дата рассмотрения: 07.06.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про рекламу" (щодо обмеження реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації)" від 7 червня 2012 року за N 10563-1, внесений народними депутатами України А. Павловським, В. Карпуком, Ю. Ганущаком та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про рекламу" визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

Реклама лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації регулюється статтею 21 Закону України "Про рекламу".

На розгляді парламенту знаходиться альтернативний законопроект N 10563, внесений Кабінетом Міністрів України.

Сутність

Законопроектом передбачено викласти статтю 21 Закону України "Про рекламу" у новій редакції, згідно якої реклама лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації може розміщуватись виключно у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також може розповсюджуватись на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

Позитив

Законопроектом пропонується заборонити рекламу лікарських засобів. Це, в свою чергу, сприятиме запобіганню вживання громадянами, без попередніх консультацій з лікарями із встановленням правильного діагнозу захворювання, з урахуванням індивідуальних фізіологічних особливостей та протипоказань організму кожної конкретної людини, лікарських засобів, інформацію про які вони отримали з реклами на телебаченні і радіо, у друкованих засобах масової інформації, зовнішньої реклами у населених пунктах та на транспорті.

Опрос