Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования деятельности бюро кредитных историй

Комментарий к проекту закона Украины от 30.03.2012 № 10292
Дата рассмотрения: 30.03.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності бюро кредитних історій" від 30 березня 2012 року за N 10292, внесений народним депутатом України Горбалем В. М. (перше читання)

Сутність

Шляхом внесення змін до статті 3 Закону України "Про організацію формування та обігу кредитних історій" (надалі - Закон) пропонується визначити, що державний реєстр кредитних історій - це єдина державна інформаційна система, яка забезпечує збір, накопичення та обробку відомостей про наявність кредитної історії конкретного суб'єкта у бюро кредитних історій (надалі - Бюро).

Закон передбачається доповнити новою статтею 41, в якій визначаються порядок та умови створення та ведення державного реєстру кредитних історій. Зокрема, передбачено, що державний реєстр кредитних історій створюватиметься та вестиметься національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, з метою збору та подальшого надання користувачам та суб'єктам кредитної історії інформації щодо того, в якому (яких) Бюро сформована кредитна історія конкретного суб'єкта кредитної історії. Інформація з державного реєстру кредитних історій надаватиметься користувачам та суб'єктам кредитної історії на безоплатній основі у порядку, встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. У зв'язку із цим відповідні зміни також пропонується внести до статті 16 Закону.

Згідно проекту джерелами формування кредитних історій також будуть відомості державних та інших реєстрів і баз даних. Порядок передачі відомостей з державних та інших реєстрів та баз даних, а також розмір плати за це та інші умови встановлюватимуться Кабінетом Міністрів України або за його дорученням - Держателем або Адміністратором відповідного реєстру, бази даних та Бюро на підставі договору (зміни до статті 5 Закону).

Відповідно до змін, які пропонується внести до статті 6 Закону, користувачами Бюро можуть також бути особи, які набувають право вимоги за кредитним правочином.

Шляхом внесення змін до статті 7 Закону уточнюється перелік відомостей, які повинна містити кредитна історія.

Опрос