Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно оптимизации полномочий органов исполнительной власти в сфере экологии и природных ресурсов, в том числе на местном уровне)

Комментарий к проекту закона Украины от 16.03.2012 № 10218
Дата рассмотрения: 15.03.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)" від 15 березня 2012 року за N 10218, внесений народним депутатом України Ю. Р. Мірошниченком (перше читання)

Сутність

У зв'язку із прийняттям законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади" та Указу Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" N 1085 від 9 грудня 2010 року та з метою узгодження найменувань і повноважень деяких органів виконавчої влади законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу України про надра, Лісового та Водного кодексів України, законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про охорону атмосферного повітря", "Про екологічну експертизу", "Про пестициди і агрохімікати", "Про відходи", "Про рослинний світ", "Про державну геологічну службу України", "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону", "Про тваринний світ", "Про Червону книгу України", "Про екологічний аудит", "Про екологічну мережу України", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів", "Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва".

Статтю 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" пропонується доповнити положеннями, згідно яких викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. До першої групи належатимуть об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До другої групи належатимуть об'єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До третьої групи належатимуть об'єкти, які не належать до першої і другої груп.

Позитив

Законопроект спрямований на узгодження положень низки нормативно-правових актів із відповідними положеннями Конституції України в частині перерозподілу повноважень між Президентом України та Кабінетом Міністрів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи, а також прийняттям законів України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос